KRONIKA: Za Jaroslavem Vyčichlem

Není to tak dávno, co jsme ve Čtenáři otiskli medailonek PhDr. Jaroslava Vyčichla k jeho 60. narozeninám. Autor příspěvku J. Kubíček mu jménem svým i jménem všech kolegyň a kolegů přál hodně zdraví do dalších let. A právě zdraví J. Vyčichla zradilo.
Zpráva, která se rozšířila jako blesk, zasáhla svou definitivností celou knihovnickou veřejnost. Ředitel Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, kamarád, kolega, knihovník, který tomuto oboru zasvětil přes 35 let svého života, boj s těžkou nemocí 26. ledna 2008 prohrál.
Knihovnické profesi se Jaroslav Vyčichlo začal věnovat v roce 1972 v Okresní knihovně v Rokycanech, kde prošel několika posty, až se po deseti letech stal jejím ředitelem. Mezitím vystudoval na FF UK obor vědecké informace a knihovnictví a v roce 1990 se přihlásil do konkurzu na místo ředitele plzeňské SVK, v němž uspěl, a knihovnu až do doby, než mu to nemoc znemožnila, velmi úspěšně řídil.
Jaroslav Vyčichlo svým odchodem nezarmoutil jen svou rodinu, nejbližší kolegy a širokou knihovnickou obec. Postrádat ho budou například v amatérském Spolku divadelních ochotníků v rodných Radnicích, ve Svazu českých divadelních ochotníků, jehož byl od roku 2002 předsedou.
Knihovníci Jaroslavu Vyčichlovi vzkazují: „Dík za všechno… Na práci, kterou jsi odvedl, se nezapomíná“.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2