Poznámky do diáře - Neušlo nám

Poznámky do diáře
— Mezinárodní výstavní projekt Slovenské národní knihovny v Martině Cesty slovenskej knihy - Od Proglasu k postmoderne, který byl připravený u příležitosti devadesátého výročí vzniku prvního společného státu Čechů a Slováků, se představí od 26. září do 10. listopadu v Galerii Klementinum.
— V pořadí již 9. ročník konference Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě se koná 3. a 4. prosince 2008 v konferenčním sále Národního archivu v Praze. Konference je věnována problematice spolupráce archivů, knihoven, muzeí, galerií a památkové péče při využívání informačních a komunikačních technologií pro ochranu a zpřístupnění kulturního dědictví. Více informací na http://skip.nkp.cz/akcArch08.htm.
— Seminář Knihy, čtení, čtenářství - a co děti? pořádá 2. 12. 2008 Moravská zemská knihovna v Brně. Seminář bude zaměřen na současnou literaturu pro děti, problematiku dětského čtenářství, výzkumy v ČR. Jeho součástí budou i inspirativní zkušenosti s podporou čtenářství v knihovnách a ve školách. Informace naleznete na http://www.mzk.cz/aktivity.
Neušlo nám
— Ministr kultury ČR Václav Jehlička odvolal v úterý 9. září 2008 Vlastimila Ježka z funkce generálního ředitele Národní knihovny České republiky. Zároveň pověřil řízením této instituce - se všemi pravomocemi i povinnostmi spojenými s funkcí generálního ředitele - Mgr. Pavla Hazuku (dosavadního ředitele Památníku národního písemnictví), který se vedení NK ČR ujal 10. září dopoledne.
— Na 13 pobočkách Městské knihovny v Praze (MKP) je možné podat žádost o vystavení katry opencard i si zde kartu po vyhotovení vyzvednout. Opencard je univerzální čipová karta určená obyvatelům a návštěvníkům Prahy (slouží např. jako elektronická „tramvajenka“ v Pražské integrované dopravě a k identifikaci v síti automatizovaných poboček MKP). Pokud si zažádáte o její vydání mezi 2. 9. a 31. 10. 2008 na vybraných pobočkách MKP, získáte bonus - roční registraci do MKP zdarma. Další podrobnosti viz http://www.mlp.cz/opencard.htm.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2