Poznámky do diáře - Neušlo nám

Poznámky do diáře
— Svaz českých knihkupců a nakladatelů převzal záštitu nad Cenou Jiřího Ortena a její pořadatelství. Vyhlašuje proto její další ročník. Cena byla ustavena v roce 1986 a byla udělena již jedenadvacetkrát.
Cena Jiřího Ortena je spojena s finanční prémií a udílí se autorovi prozaického či básnického díla napsaného v českém jazyce. Autorovi nesmí být v době vydání díla více než třicet let. Autory a jejich díla mohou do soutěže nominovat nakladatelé, kteří dané dílo vydali nebo veřejné knihovny, redakce deníků a časopisů, rozhlasové a televizní stanice a instituce zabývající se podporou literatury a jejím šířením.
Podmínkou každé nominace je knižní vydání nominovaného díla během roku 2008. Uzávěrka všech nominací je 28. února 2009. Přihlášená díla je třeba v pěti výtiscích spolu s přihláškou zaslat poštou na adresu Sekretariát SČKN, P. O. Box 177, 101 01 Praha 1 nebo osobně doručit do sekretariátu SČKN, Klementinum 190, 110 01 Praha 1.
Nový laureát Ceny Jiřího Ortena bude vyhlášen během mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha 2009.
— Výpravu do světa módy a oblékání středověké a raně novověké společnosti českých zemí nabízí výstava Čas odložil svůj šat (Móda z rukopisů 11.-16. století), která je otevřena v Galerii Klementinum do 1. března 2009.
Neušlo nám
Logo— Dne 29. listopadu 2008 se uskutečnil téměř ve stovce veřejných knihoven 2. ročník celostátní akce DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Byl věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení. Hlavní náplň - prodej knih pro děti - doplnila v knihovnách řada předvánočních soutěží, her a aktivit pro celou rodinu. Hlavní organizátorkou v děčínské knihovně, která Den pro dětskou knihu poprvé zorganizovala, byla i v roce 2008 paní Eva Kubšová z dětského oddělení. K průběhu akce se vrátíme v některém z příštích čísel Čtenáře.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2