Vyšlo v knihovnách

  
Knihovna města Olomouce připravila kalendárium Osobnosti střední Moravy 2009. Publikace je souborem každoročně vydávaného chronologického přehledu výročí osobností se vztahem k regionu, které se na Olomoucku a střední Moravě narodily či zemřely, resp. jež zde alespoň část svého života pobývaly, tvořily a pracovaly. Snahou knihovny je opět připomenout jména a stručné charakteristiky jak těch, kteří jsou leckdy neprávem opomíjeni či zapomínáni, i když svou činností ovlivnili nejen své prostředí a životy současníků i generací budoucích, tak také jubilantů žijících, již jsou už dnes významnými personami ve svém regionu i za jeho hranicemi. Zájemci mohou brožuru zakoupit ve všech pobočkách Knihovny města Olomouce za 20 Kč.

 
Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vydala publikaci prof. Vladimíra Úlehly Václav Fejfar: mistr tesařský, starosta města, protektor Řemeslnické besedy a dědeček Václava Čtvrtka. Kniha navazuje na předchozí titul Okolo Řáholce: povídání o Jičíně, Václavu Čtvrtkovi a jeho díle a má souvislost i s posledním svazkem edice Jičínsko, publikací téhož autora - Samotářská dcera Boženy Němcové Theodora. Pokud máte o novinku zájem, zašlete objednávku na e-mail kostalova@knihovna.jicin.cz. Cena publikace je 90 Kč.

 
— Celkem 45 příběhů a pověstí autorky Květy Marešové a ilustrátorky Jitky Andělové pod názvem Lounské příběhy a pověsti vydalo OS Knihovna třetího tisíciletí pro Městskou knihovnu Louny. Cena publikace je 220 Kč. Objednávky lze zasílat na adresu hajmova@mkl.cz.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2