POZNÁMKY DO DIÁŘE - NEUŠLO NÁM

Poznámky do diáře
— Do 30. 4. 2010 je možné podat přihlášku na dodatečně vypsaný bakalářský obor Informační studia a knihovnictví v kombinované formě studia na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Studijní program se ve školním roce 2010/2011 otevírá jednak na FF UK, a také ve spolupráci s Vyšší odbornou školou informačních služeb (VOŠIS). Ústav informačních studií a knihovnictví tímto reaguje na požadavky praxe na zvyšování kvalifikací lidí v informačních institucích. Informace k přihláškám naleznou zájemci na http://uisk.ff.cuni.cz/detail.do?articleId=7430.
— Šestnáctý ročník konference INFORUM se uskuteční 25.-27. 5. 2010 v budově Vysoké školy ekonomickév Praze 3. Konference je zaměřena na elektronické informační zdroje a jejich profesionální využívání ve vědě, výzkumu, vzdělávání a podnikání. Více informací je na stránkách http://www.inforum.cz/.
Neušlo nám
— V říjnu loňského roku přijalo UNESCO ve spolupráci s IFLA Manifest UNESCO/IFLA o multikulturní knihovně. Jeho překlad je nyní k dispozici na adrese http://knihovnam.nkp.cz/docs/manifest_knihovny_CZ.pdf.
— Na webu projektu BiblioHelp, který je zaměřen na přehled knih vhodných pro biblioterapeutickou praxi (léčbu knihou), byla zpracována nová sekce knih na téma pohádkoterapie - http://www.bibliohelp.cz/knihy/pohadkoterapie. Tato kategorie knih nabízí tituly dětské literatury, zejména pohádky, jejichž obsah se snaží čtenářům přiblížit z terapeutického hlediska.
— Pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví na FF MU vznikly dva nové projekty schválené v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. NAKLIV - Národní klastr informačního vzdělávání je evropský projekt, jehož hlavním cílem je ustanovení neformálního partnerství institucí, které se zabývají problematikou informačního vzdělávání a rozhodly se těžit ze vzájemné spolupráce. Cílem druhého projektu PARTSIP je zahájit a posílit spolupráci mezi institucemi, kde se vzdělávají a uplatňují informační profesionálové v celé šíři záběru oboru.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2