POZNÁMKY DO DIÁŘE - NEUŠLO NÁM

Poznámky do diáře
— Letošním hostitelem 34. semináře knihovníků muzeí a galerií bude ve dnech 7.-9. 9. 2010 Česká Lípa. Na webových stránkách Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě (www.muzeumcl.cz) a Knihovny UPM v Praze (http://www.knihovna.upm.cz) jsou umístěny další informace a přihláška, kterou je nutné zaslat do 22. června 2010.
— Patnáctý ročník Knihovnické dílny v rámci festivalu Jičín - město pohádky proběhne 7.-9. 9. 2010. Pod názvem ZAHRADA POZNÁNÍ aneb Patnácté putování za nejmocnějším kouzlem připravila Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a SKIP východní Čechypoutavý program, který spolu s přihláškou naleznou zájemci na stránkách http://knihovna.jicin.cz.
— Ve dnech 14.-16. 9. 2010 se v Seči u Chrudimi koná 18. ročník konference Knihovny současnosti 2010, pořádané Ministerstvem kultury ČR, Sdružením knihoven, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a Ústřední knihovnickou radou. Součástí konference je prezentace četných firem nabízejících knihovnám zařízení a pracovní pomůcky. Podrobné informace jsou umístěny na http://www.sdruk.cz/sec.
Neušlo nám
— Knihovna města Hradce Králové připravila a spustila šablonu dětského webu pro všechny zájemce o vlastní webové stránky pro dětská oddělení knihoven. Veškeré instrukce jsou přístupné na adrese http://librisek.cz.
— Nové oddělení nazvané M klub otevřela v dubnu Městská knihovna Třinec. Oddělení je určeno pro mladé lidi a nabízí knihovní fond profilovaný právě pro tuto skupinu uživatelů, dále studovnu s přístupem k internetu, hernu se šipkami, fotbálkem a společenskými hrami. Nechybí ani relaxační místa a připravuje se informační centrum pro mládež.
— V pondělí 31. května 2010 se uskutečnilo slavnostní otevření pobočky Hostivař Měst­ské knihovny v Praze na nové adrese Golfová 910, Praha 15. Prostory jsou svým pojetím připraveny plnit myšlenku „knihovna jako obývák města“. Uživatelé se mohou těšit na moderní a barevně pojaté prostředí, více pohodlných míst ke čtení a také na terasu.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2