Od redakčního stolu

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
poslední číslo Čtenáře letošního roku, které držíte v rukou, vznikalo v době ještě poměrně málo hektické, před první adventní nedělí. Přesto se počáteční náznaky blížících se vánočních svátků již nedaly, zejména ve větších městech, přehlédnout. Chystaly se vánoční stromy k slavnostnímu rozsvícení, vánoční trhy a stánky a v obchodech byly vyzdobené výlohy již samozřejmostí. Ani knihovnám se předvánoční nálada určitě nevyhýbá, a i když konec roku přináší mnoho pracovních starostí, na své čtenáře knihovníci nezapomínají. Jednou z akcí, která již získává tradiční nádech, je Den pro dětskou knihu, který letos na konci listopadu proběhl již popáté. Věřím, že do redakce zajímavé příspěvky o tom, jak jste jej prožili třeba ve vaší knihovně, doputují.
Že jsou knihovníci, ale samozřejmě zejmé­na knihovnice zručné také v rukodělné činnosti, je díky mnoha pořádaným aktivitám v knihovnách známý fakt. Ke konci loňského roku byl však navíc podpořen vznikem sa­mostatné sekce SKIP ČR - Klubu tvořivých knihovníků. Ti letos připravili v prvním prosincovém dni Vánoční jarmark v Klementinu. Redakce Čtenáře se na tuto akci v době vzniku tohoto sloupku chystá, takže ti, kteří se do Pra­hy nedostanou, budou mít možnost si ales­poň přečíst mini-reportáž v některém z dalších čísel.
Ale to už jsme v roce 2012… A můžeme snad prozradit, že vás jako každý rok čekají novinky jak v grafickém, tak obsahovém pojetí Čtenáře. Což znamená, že jsme pro náš časopis připravili nový kabátek i některé rubriky. Tentokrát ale nebudu příliš konkrétní, aby nebyla nouze o překvapení.
Prosincové číslo má však ještě skladbu tradiční. Najdete v něm rubriku o regionálních funkcích, ve které se představuje Plzeňský kraj. Nechybí ohlednutí za některými zají­mavými semináři a projekty, přičemž jeden z nich, velmi inspirující, pochází od slovenských kolegů. Téma jsme věnovali fenoménu dobrovolnictví, a to při příležitosti končícího Evropského roku dobrovolnictví. Ale to již na další stránce…
Naše vánoční přání najdete uvnitř čísla, proto přeji snad už jen příjemné čtení…
LENKA ŠIMKOVÁ

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2