Od redakčního stolu

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
každý začátek nese v sobě očekávání něčeho nového, lepšího, i když o právě začínajícím roce 2012 si to asi mnozí nemyslíme. Jeho mediální obraz je totiž už delší dobu vytvářen v samých šedivých odstínech, které při troše nepozornosti mohou zastírat pravý stav věcí a navozovat obavy z příštího. Ale dobře víme, že nic není takové, jaké se to na první pohled jeví! Zvlášť v médiích.
A právě s tímto vědomím jsme přistupovali v redakci k přípravě a koncepci tohoto, v pořadí čtyřiašedesátého ročníku Čtenáře. Doufáme, že se vám bude líbit, že v každém jeho čísle najdete něco zajímavého, něco, co vám nabídne nový pohled na knihovnickou profesi a ukáže, jak to či ono dělají jinde, u sousedů či za hranicemi…
O některých nových rubrikách a grafických změnách letošního ročníku jsme psali už v posledním loňském Čtenáři, teď tedy můžete výsledek našeho snažení hodnotit. Zaměřím se na nejzásadnější a nejvýraznější změnu, a to jsou obálky tohoto ročníku. Chceme vám na nich představit zajímavé dětské kresby, které z různých koutů světa přicházejí na Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice, jejíž 40. ročník připadá právě na letošní rok. Věřte, že nám dalo hodně práce vybrat z neuvěřitelného množství kouzelných obrázků namalovaných dětmi různého vě­ku pouze jedenáct. Proto jsme se snažili přidat i některé navíc.
I zadní strany obálek věnujeme dětem, přesněji akcím a programům na podporu dětského čtenářství, které organizují nejen knihovny, ale i další instituce. Třetí strana obálky bude vyhrazena prezentaci nových nebo zrekonstruovaných budov knihoven u nás. Pokud mezi ně patří i ta vaše, máte zde možnost ji ostatním čtenářům představit.
Příjemné čtení prvního čísla Čtenáře 2012 vám přeje
OLGA VAŠKOVÁ

Diskuze ke článku "Od redakčního stolu"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2