Z knihoven…

Extraligoví hokejisté v luhačovické knihovně

Milana Mikulcová
Ve čtvrtek 1. prosince 2011 jsme v Měst­ské knihovně v Luhačovicích mohli přivítat netradiční hosty - čtyři členy extraligového hokejového týmu PSG Zlín. Jakub Sedláček, Petr Zámorský, Roman Vlach a Petr Holík se přijeli podělit se svými zážitky a zkušenostmi z ledové plochy i hokejového zákulisí. Přišli se za nimi podívat fanoušci všech věkových kategorií a zejména u starších dětí měli hokejisté obrovský úspěch.
Hráči v pohodě a bezprostředně odpovídali na všemožné otázky a bylo vidět, že nejen fanoušci, ale i oni sami se velmi dobře bavili. Přítomní kluci byli nadšeni z výstroje, kterou si mohli na sobě vyzkoušet, otázka stíhala otázku a dvě hodiny uběhly jako voda. Fanoušci se díky ochotě přítomných hráčů mohli vyfotit spolu se svými ido­ly a všichni si odnášeli kromě zážitku i plakáty s autogramy sportovců. Díky příjemným hokejistům a nadšeným hokejovým fandům se nám podařila pěkná akce se spontánní atmosférou. Velké poděkování patří Mgr. Patriku Kamasovi - jednateli a členu prezidia klubu a Oldřichu Šolcovi - sekretáři klubu a vedoucímu mužstva, bez nichž by toto setkání nemohlo vzniknout.
Jak je vidět, knihovna může být místem pro společenská setkávání lidí s různými zájmy a koníčky.

Adventní jarmark v Klementinu
Text a foto Lenka Šimková
Ve čtvrtek 1. 12. 2011 proběhl pod záštitou Klubu tvořivých knihovníků (SKIP ČR) a Národní knihovny ČR adventní jarmark na Révovém nádvoří v Klementinu. Za redakci jsme vám slíbili malé ohlédnutí. A i když jsou již vánoční svátky za námi, určitě tato první akce klubu nebyla tou posled­ní…

Diskuze ke článku "Z knihoven…"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2