Poznámky do diáře - Neušlo nám

POZNÁMKY DO DIÁŘE

—            Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, Národní archiv a Národní knihovna ČR pořádají 13. ročník konference Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě 2012 ve dnech 28. a 29. 11. 2012 v konferenčním sále Národního archivu v Praze. Konference je věnována problematice spolupráce archivů, knihoven, muzeí, galerií a památkové péče při využívání informačních a komu­nikačních technologií pro ochranu a zpřístupnění kulturního dědictví. Více informací včetně programu je na stránkách http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/13.-konference-archivy-knihovny-muzea-v-digitalnim-svete-2012.

—            Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 1. 12. 2012, tj. sobotu před první nedělí adventní. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětské knížky. Kdy jindy než v předvánoční náladě je dobré myslet na knihu jako dárek. Tento den je vhodný k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovny samotné. Stránky projektu jsou http://www.dendetskeknihy.cz/.

—            Ani letos nezapomněla Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásit v rámci Týdne knihoven další, tentokrát již 6. ročník Literární soutěže pro začínající autory. Soutěž je určena pro všechny amatérské autory z celé ČR. Je vyhlášena v kategorii próza, rozsah literárního díla může být maximálně pět normostran. Soutěžní práce se přijímají pouze v elektronické podobě do 31. 12. 2012 prostřednictvím webového formuláře na webu knihovny www.knihovna.kvary.cz. Zde jsou uvedeny i další informace včetně námětu letošního ročníku Rok poštu pálí… proč i tvou?

NEUŠLO NÁM

—            Městská část Praha 6 otevřela 23. 10. 2012 první pouliční knihovnu v metropoli. Její koncept spočívá v tom, že si každý může vypůjčit knihu, odnést domů a po přečtení ji zase vrátit. Knihovna je tímto otevřená non-stop, služba je zcela zdarma, bez poplatků a bez čekání, svými rozměry knihovna připomíná telefonní budku, čtyři police o velikosti 70 x 70 cm pojmou zhruba dvě stě knih.


Diskuze ke článku "Poznámky do diáře - Neušlo nám"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2