Poznámky do diáře - Neušlo nám

POZNÁMKY DO DIÁŘE

—            Městská knihovna v Třebíči pořádá ve svých prostorách (tradiční) jednodenní seminář Zvukové knihy v roce 2012, který je určen pracovníkům zvukových oddělení a oddělení, kde pracují se zdravotně postiženými čtenáři. Setkání se uskuteční 10. 4. 2012. Přihlášku a program naleznou zájemci na http://www.knihovnatr.cz/doc/zk2012.pdf.

—            Světový den knihy a autorských práv vyhlásilo UNESCO na 23. 4. a snaží se různými aktivitami podporovat čtení v souvislosti s ochranou duševního vlastnictví autorů. Toto datum je pro světovou literaturu symbolické, v tento den ve stejném roce 1616 zemřeli Miguel de Cervantes Saavedra, William Shakespeare a Inca Garcilaso de la Vega. Úspěch Světového dne knihy závisí především na podpoře všech zúčastněných stran – autorů, vydavatelů, učitelů, knihovníků, veřejných a soukromých institucí, hromadných sdělovacích prostředků… V každé zemi by měly na akcích spolupracovat knihovny, školy, kluby mládeže a další sdružení, která podporují rozvoj čtenářské gramotnosti.

—            Sekce SDRUK pro informační vzdělávání uživatelů a Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě zvou na 4. seminář Informační vzdělávání ve veřejných knihovnách, který se uskuteční 25. a 26. 4. 2012 v Havlíčkově Brodě. První den zazní teoretické i praktické přednášky. Na semináři se kromě knihoven představí i další organizace, které se zabývají informačním vzděláváním. Druhý den bude možné si vybrat ze tří workshopů. Přihláška a další informace jsou na stránkách http://www.svkos.cz/sdruk/planovane-akce/clanek/planovane-akce/.

NEUŠLO NÁM

—            Ministerstvo kultury ČR oznámilo 28. 2. 2012 ukončení Projektu internetizace knihoven (PIK). Přibližně 2500 knihoven provozovaných především malými obcemi bude 28. 3. 2012 odpojeno od internetu (viz http://www.mkcr.cz/cz/zpravodajstvi/ zpravy/internetizace-knihoven-125032/tmplid-228).

SKIP ČR nato požádal dopisem předsedu vlády Petra Nečase o prověření okolností, které vedly k zastavení projektu, ačkoliv všechna zainteresovaná ministerstva včetně usnesení vlády potvrzovala jeho pokračování. Současně požádal o podporu k zajištění financování PIK v roce 2012 ve výši 18,75 mil. Kč.


Diskuze ke článku "Poznámky do diáře - Neušlo nám"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2