Poznámky do diáře - Neušlo nám

POZNÁMKY DO DIÁŘE

—            Druhý Letní knižní veletrh v Ostravě se uskuteční ve dnech 15. a 16. 6. 2012 na Výstavišti Černá louka. Mottem veletrhu jsou Knihy – cesty k zábavě i poučení. Přihlášeno je již přes 70 vystavovatelů. Program a další informace naleznou zájemci na www.hejkal.cz.

—            Sekce SDRUK pro akvizici a Moravskoslezská vědecká knihovna zvou na 22. akviziční seminář, který se uskuteční v Ostravě. Letošní ročník doplní 14. 6. 2012 mimořádné setkání akvizitérů na Slezskoostravském hradě s kulturním programem. Následující den 15. 6. proběhne exkurze v Moravskoslezské vědecké knihovně a návštěva Letního knižního veletrhu.

—            SKIP ČR a společnost Skanska vyhlásily i pro letošní rok soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2012. Jejím cílem je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb. Cena SKIP a Skanska bude slavnostně předána spolu s cenou Ministerstva kultury ČR Knihovna roku v Týdnu knihoven 2012. Do soutěže bude zařazena knihovna, která v termínu do 30. 6. 2012 podá řádně vyplněnou přihlášku. Další pravidla, podmínky soutěže i přihláška jsou uveřejněny na stránkách www.skipcr.cz.

NEUŠLO NÁM

—            Ve čtvrtek 19. 4. 2012 proběhlo vyhlášení nominací na výroční ocenění nejlepších autorů, překladatelů a ilustrátorů literatury pro děti a mládež Zlatá stuha. Soutěž vyhlašují a pořádají Česká sek­ce IBBY, Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů a Památník národního písemnictví. Seznam nominací je k dispozici na portále www.citarny.cz.

Vyhlášení vítězů se uskuteční 6. 6. 2012 v Památníku národního písemnictví v Praze.

—            Krajská vědecká knihovna v Liberci ohlásila náhradní termín pro uskutečnění konference Současnost literatury pro děti a mládež, který byl stanoven na dny 30. a 31. října 2012. Téma konfe- ­fe­rence zůstává – Úloha ilustrace v dětské knize.

—            Letošní seminář CASLIN v původně plánovaném termínu 3.–7. 6. 2012 byl zrušen. Důvodem je zdravotní stav Andyho Lasse, jehož účast byla pro chystanou podobu semináře klíčová. Další seminář se uskuteční opět příští rok.


Diskuze ke článku "Poznámky do diáře - Neušlo nám"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2