LETEM MEDIÁLNÍM SVĚTEM KNIHOVEN

Připravila RENÁTA SALÁTOVÁ

Údaje o počtu obyvatel byly čerpány z portálu Veřejná správa on-line http://mesta.obce.cz

BLANSKO / 21 386 obyv.

Noviny, časopisy a oddychové knihy zpříjemní léto návštěvníkům blanenského akvaparku. Pracovníci městské knihovny tam již potřetí otevřou letní půjčovnu. Návštěvníci akvaparku měli v minulých letech o prázdninové čtení velký zájem. Rekreanti, kteří si chtějí vybrat něco ke čtení, nemusejí být čtenáři knihovny.

Blanenský deník: Blanenské léto, 26. 6. 2012

BRANICE / 288 obyv., okres Písek

Branická knihovna má vlastního patrona Husmíla a pořádá i pravidelné výstavy. Za svoji činnost se doč­kala ocenění v soutěži Vesnice roku 2012. Do Branic putuje Diplom za vzorné vedení obecní knihovny. Branickým knihovníkem je osm let dvaačtyřicetiletý strojvedoucí Pavel Zeman.

Písecký deník: Písecko, 28. 6. 2012

DOBRUŠKA / 7174 obyv., okres Rychnov nad Kněžnou

Po celý červen je v místní knihovně pro příchozí návš­těvníky připravena výstava nesoucí název 60 let a stále mladá, která byla otevřena při příležitosti oslav šedesátého výročí založení městské knihovny a desátého výročí otevření knihovny v nové budově. Hlavní oslavy se budou konat v sobotu, kdy si návš­těvníci budou moci celou knihovnu prohlédnout, bude se pitvat kniha, losovat anketní lístky či vypouštět balonky. Ústředním bodem programu se určitě stane beseda se spisovatelem Michalem Vieweghem.

Hradecký deník: Královéhradecký kraj, 5. 6. 2012

HAVLÍČKŮV BROD / 24 572 obyv.

Bubnování s Petrem Šušorem se chystá na dneš-ní podvečer v centru Krajské knihovny Vysočiny v Hav­líčkově Brodě. Bubnování začíná v 17 hodin. Sku­pi­nové bubnování odbourává stres a posiluje imunitu.

Jihlavský deník: Kultura – Vysočina, 11. 6. 2012

CHODOV / 15 178 obyv., okres Sokolov

Taneční párty v rytmu salsy se koná dnes večer v chodovské knihovně. Od 17 do 20 hodin si návštěvníci budou moci v podkroví knihovny zatančit za doprovodu latinskoamerické hudby. Lidé mohou přicházet průběžně podle svých časových možností. Společenský oděv není podmínkou.

Sokolovský deník: Sokolovsko, 27. 6. 2012

CHOTĚBOŘ / 9739 obyv., okres Havlíčkův Brod

Nevyužitou půdu v budově knihovny nechalo město Chotěboř přestavět na víceúčelovou kulturní místnost. Stará půda knihovny se rekonstruovala nákladem asi 3,6 milionu korun, z toho 1,8 milionu získalo město z dotací. Nové prostory byly slavnostně otevřeny v rámci oslav Dnů města Chotěboř.

Jihlavský deník: Zpravodajství, 21. 6. 2012

KRÁLÍKY / 4913 obyv., okres Ústí nad Orlicí

V pátek 1. června se dětské oddělení Městské knihovny v Králíkách proměnilo v běžeckou dráhu, na které čtenáři ve věku od 5 do 72 let kroužili celé odpoledne na trati čtenářského maratonu. Na své úseky postupně „vyběhlo“ 20 děvčat a chlapců a 15 dospělých. Mezi čtenáře zavítali v krásných kostýmech vládce Králického Sněžníku Krulišák a jeho partnerka Rozvodnice (v civilu jsou to Vladimír Hejtmanský a Milada Koželová z Králík). Dalším hostem byl Jaroslav Šabata z Králík, který už před několika lety sepsal a barevně ilustroval Sněžnické pohádky.

Orlický deník: Orlicko, 21. 6. 2012

SOKOLOV / 25 748 obyv.

Městská knihovna Sokolov vyhlašuje soutěž Hraní se slovy pro všechny, kdo rádi píší. Autoři nejzajímavějších prací se mohou těšit na atraktivní ceny. Kaž­dý soutěžní příspěvek musí obsahovat všechna slo­va, která bude možné nalézt ve vybraných knihách. Se­-z­nam knih vychází ve studentských novinách Gau­dea­mus (číslo 1/2012 a 2/2012), které knihovna vydává. Seznam je k dispozici v oddělení pro děti a mlá­­dež. Během června bude umístěn na webových stránkách knihovny. Maximální počet slov v próze je 150, po­ezie nesmí přesáhnout stránku A4. Příspěvky se budou vybírat v knihovně nebo je možné zasílat je na adresu reismullerova@mksokolov.cz do 30. 9. 2012.

Týdeník Sokolovska, 6. 6. 2012

STRÁŽNICE / 6098 obyv., okres Hodonín

Městská knihovna ve Strážnici vyhlásila soutěž Zápisky z prázdninových cest. Soutěž je určena dětem i dospělým a je jedno, jestli budou cestovat nebo zůstanou doma, všude se dá prožít něco zajímavého. „Je na každém, jak jeho Zápisek z prázdninových cest bude vypadat," píše knihovna v červnovém čísle Strážničanu. Zájemci mohou výtvory přinést přímo do knihovny. Nebo mohou psát na adresu brhelo­va @kdstraznice.cz pro děti a somrova@kdstraznice.cz pro dospělé. Uzávěrka je 7. září.

Slovácko: Zpravodajství, 19. 6. 2012


Diskuze ke článku "LETEM MEDIÁLNÍM SVĚTEM KNIHOVEN"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2