Poznámky do diáře - Neušlo nám

POZNÁMKY DO DIÁŘE

—            Konference Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě 2013 se uskuteční ve dnech 27. a 28. listopadu 2013 v konferenčním sále Národního archivu v Praze. Konference, která proběhne celkově již po čtrnácté, je věnována problematice spolupráce archivů, knihoven, muzeí, galerií a památkové péče při využívání informačních a komunikačních technologií pro ochranu a zpří­stupnění kulturního dědictví. Pořádá ji Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, Národní archiv a Národní knihovna ČR. Registrace účastníků je možná do 22. 11. 2013 pomocí elektronického formuláře nebo e-mailem na adrese bedriska.stepanova@nkp.cz. Více informací včetně programu naleznou zájemci na stránkách http://www.skipcr.cz/.

—            Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již VII. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 30. listopadu 2013, tj. sobotu před první nedělí adventní. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu, například i jako dárek pod stromeček. Den je možné využít k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu. Doporučujeme zejména výstavy knih a jejich prodej (dohoda s knihkupci a antikváři) – v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU. Více o této aktivitě se dozvíte na http://www.dendetskeknihy.cz/.

NEUŠLO NÁM

Legendy prokleté knihovny

—            Nakladatelství Straky na vrbě vydalo zajímavý titul v edici Česká fantastika. Jedná se o sborník fantastických povídek Legendy prokleté knihovny, který sestavil Michael Bronec. Kniha má úctyhodných 956 stran a svým dílem do ní přispěli i kolegové z knihoven opravdových – Františka Vrbenská a Míla Linc. „Číst knihy je nebezpečné! Číst TUTO knihu je zvlášť nebezpečné! Otevři dveře knihovny, a hned tě ovane šepot jejich stránek. (Jenže, co šeptá, dokáže i kousnout. Nebo sežrat.) Otevři knihu a vstoupíš do světa fantazie. Vlastní, či cizí? Vyber si! (Ale neztrať nit. Tu Ariadninu – pomni, že se budeš chtít vrátit…)“


Diskuze ke článku "Poznámky do diáře - Neušlo nám"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2