Výsledky ankety SUK 2012

SUK 2012V Památníku národního písemnictví na Strahově proběhlo ve středu 10. dubna 2013 slavnostní vyhodnocení 21. ročníku celorepublikové akce SUK – Čteme všichni, v rámci které byly oceněny nejoblíbenější knihy pro děti a mládež vydané v roce 2012. Ceny obdrželi autoři, ilustrátoři i nakladatelství.

Ceny se, jako každý rok, udílely na základě ankety, kterou vyplnilo okolo tří tisíc dětí ze základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií a téměř tři sta knihovníků veřejných knihoven.

CENA DĚTÍ

1.  místo: Jeff Kinney: Deník malého poseroutky 5: Ponorková nemoc (CooBoo)

2. místo: Petra Braunová: Tramvaj plná strašidel / ilustroval Filip Pošivac (Albatros)

3. místo: Miloš Kratochvíl: Pes nám spadla / ilustrovala Eva Sýkorová-Pekárková (Mladá fronta)

CENA KNIHOVNÍKŮ KLUBU DĚTSKÝCH KNIHOVEN SKIP

1. místo: Daniela Krolupperová: Společenstvo klíčníků / ilustrovala Barbora Kyšková (Albatros)

2. místo: Pavel Čech: Velké dobrodružství Pepíka Střechy (Petrkov)

3. místo: Renáta Fučíková: Antonín Dvořák (Práh)

CENA UČITELŮ ZA PŘÍNOS K ROZVOJI DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ

(uděluje porota učitelů bez rozlišení pořadí)

→ Petra Braunová: Tramvaj plná strašidel / ilustroval Filip Pošivac (Albatros)

→ Jiří Dědeček: Pohádky o Malé tlusté víle / ilustroval Petr Nikl (Meander)

→ Renáta Fučíková: Antonín Dvořák (Práh)

→ Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech / ilustroval Daniel Michalík (Meander)

CENA NOCI S ANDERSENEM

(udělují děti, které nocovaly v knihovnách při Noci s Andersenem)

→ Ivona Březinová: Natálčin andulák / ilustrovala Lucie Dvořáková (Meander)

Dvacet nejčtenějších knih roku 2012 na základě výsledku ankety dětí SUK – čteme všichni

1. Jeff Kinney: Deník malého poseroutky 5: Ponorková nemoc (CooBoo)

2. Petra Braunová: Tramvaj plná strašidel (Albatros)

3. Miloš Kratochvíl: Pes nám spadla (Mladá fronta)

4. Čtyřlístek ve filmu (Čtyřlístek)

5. Petra Braunová: O chlapci, který spadl z nebe (Albatros)

6. Susan Richová: Půlminutové horory (Mladá fronta)

7. Christopher Paolini: Inheritance (Fragment)

8. David Walliams: Babička drsňačka (Argo)

9. Jacqueline Wilson: Sama doma (BB Art)

10. Daniela Krolupperová: Dráček Mráček (Mladá fronta)

11. Emily Steadová: Doba ledová – Země v pohybu (CooBoo)

12. John Flanagan: Hraničářův učeň 11 – Ztracené příběhy (Egmont)

13. Renáta Fučíková: Antonín Dvořák (Práh)

14. Jim Smith – Barry Trappney: Já nejsem trapnej (Albatros)

15. Alena Ježková: Dobrý svět (Albatros)

16. L. J. Smith: Upíří deníky (Fragment)

17. Thomas Brezina: V lese vlkodlaků (Albatros)

18. Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek (Jota)

19. Ivana Peroutková: Anička a cirkus (Albatros)

20. Zuzana Pospíšilová: Pohádky pod polštář (Portál)

–npkk–

Foto Petr Šolar


Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2