Poznámky do diáře

Celostátní knihovnické akce se blíží!

—            Již 18. ročník celostátní akce Týden knihoven se koná ve dnech 6.–12. 10. 2014. V centru jeho zájmu jsou především uživatelé knihoven, cílem je podpora knih a čtenářství a nabídka atraktivního využití volného času nejen pro nové, ale i stávající čtenáře. V letošním roce bude důraz kladen především také na činnost muzejních knihoven.

—            Jednou z hlavních aktivit, na kterou se mohou knihovny zaměřit v průběhu Týdne knihoven 2014, je Maraton čtení. Účelem akce je dosáhnout toho, aby knihovny v tomto týdnu nabídly svým čtenářům a dalším návštěvníkům co největší kontakt s autory a překladateli literárních děl i odborné literatury. Bude se jednat o různé formy setkání, diskusí a besed se spisovateli a zejména autorská čtení, případně pořady o literatuře. Akce je finančně podporována.

—            Dále bude v Týdnu knihoven, ve čtvrtek 16. 10. 2014, udělena cena Knihovna roku 2014 jako ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádný přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Cenu Knihovna roku uděluje ministr kultury České republiky na základě nařízení vlády č. 5/2003 Sb., o oceněních v oblasti kultury. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a společnost Skanska a. s. ještě ocení Městskou knihovnu roku 2014. Cílem soutěže je uznání pro nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivace k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Další informace naleznou zájemci na webu http://www.skipcr.cz.


Diskuze ke článku "Poznámky do diáře"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2