POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM

POZNÁMKY DO DIÁŘE

—            Letos nás čeká již 23. ročník celorepublikové knihovnické konference Knihovny současnosti, tentokrát s podtitulem Otevřená knihovna, která se uskuteční ve dnech 8.–10. září 2015 v Olomouci, v areálu Univerzity Palackého. Konference se tradičně zúčastní i zahraniční hosté, tentokrát to budou ředitelé dvou dánských knihoven, a to knihoven v Aarhusu a v Kodani. Druhý den jsou v plánu čtyři programové bloky: Lidé, Infobox, Služby v akciKreativní knihovny. Závěr konference bude patřit Koncepci rozvoje knihoven. Kompletní program a registrace je na stránkách www.sdruk.cz. Sledujte konferenci také na Twitteru a na Facebooku!

—            Plzeň 2015, o. p. s., a HESTIA – Národní dobrovolnické centrum zvou na mezinárodní konferenci Dobrovolnictví v kultuře – Kulturu vytváříme společně, kterou pořádají v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 ve dnech 18. 19. září 2015. Další informace najdete na http://plzen2015.cz/cs/akce/konference-dobrovolnictvi-v-kulture.

NEUŠLO NÁM

—            Knihovna Dr. Emanuela Bořického Milín (Knihovna roku 2013), Sekce veřejných knihoven SKIP a Knihovna Jana Drdy Příbram srdečně zvou na 11. ročník setkání knihovníků venkovských knihoven Co venkovské knihovny umějí a mohou. Akce se uskuteční ve dnech 17.–19. září 2015 v obci Milín, v Příbrami a okolí.

—            Na konci června byl pro knihovnickou veřejnost spuštěn web české komunity Koha. Můžete jej navštívit na www.knihovni-system-koha.cz. Obsah se věnuje představení samotného systému, ale jeho součástí je i vzdělávací sekce, kde postupně publikujeme instruktážní videa. Další znalosti lze načerpat i sdílet na komunitní wiki, která vzniká jako samostatný projekt a na níž web odkazuje.

—            Na Slovensku začal od 1. července 2015 platit nový knihovní zákon, jehož znění naleznete na http://www.infolib.sk/files/sskk/kniznicny-zakon_1_7_2015.pdf.

—            Evropská komise vyhlásila program Kreativní Evropa pro období let 2014–2020, který je určen pro organizace z kulturních a kreativních odvětví. Zapojit se mohou pochopitelně i knihovny! Více na http://www.kreativnievropa.cz/cs/o-programu.


Diskuze ke článku "POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2