POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM

POZNÁMKY DO DIÁŘE

Sekce SDRUK pro regionální funkce, Knihovnický institut NK ČR a Krajská knihovna v Pardubicích zvou na celostátní seminář Regionální funkce knihoven 2015, který se uskuteční ve dnech 20. a 21. 10. 2015. Seminář je určen především krajským knihovnám a knihovnám pověřeným výkonem regionálních funkcí, zástupcům krajů a obcí, ale i dalším zájemcům. Program celostátního semináře a další informace naleznete na http://1url.cz/L5CL.

Sekce 60+ Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Městská knihovna Semily srdečně zvou na konferenci Knihovny pro seniory ve dnech 19. a 20. 10. 2015 v Městské knihovně Semily. Více informací na http://www.knihovnasemily.cz/.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín pořádá ve dnech 21. a 22. října 2015 seminář Ve zdravém těle zdravý duch – knihovny a senioři. Seminář přiblíží aspekty práce se seniory ve veřejných (komunitních) knihovnách (z pohledu zaměstnanců i uživatelů) zaměřené komplexně na „zdravého jedince“. Při workshopech se o své zkušenosti podělí kolegové z několika knihoven. Přihláška, program a další informace jsou na http://www.mvk.cz/.

Společnost Svět knihy vyhlašuje v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou projekt Čtenář na jevišti 2015. Je určen všem skupinám dětí a mladých lidí ve školách, v literárně-dramatických oborech, zájmových sdruženích a dalších kroužcích, které si chtějí vyzkoušet práci s knihou, zpracovávání literárního textu a přípravu scénického čtení. Pokud ve své knihovně vedete kroužek dětí, můžete se do projektu právě nyní také zapojit. Projektu jsou vyhrazeny stránky http://www.rostemesknihou.cz/cz/o-kampani/ctenar-na-jevisti/.

NEUŠLO NÁM

Ředitel Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana Radovan Jančář získal 23. září ve východočeském Letohradu Mezinárodní cenu Egona Ervína Kische za knihu Bojovali za císaře pána. A tento den se oceňovalo i jinde – stále se rozrůstající knihovnický projekt Kniha do vlaku obdržel na konferenci Střed zájmu: PUBLIKUM cenu diváků pro rok 2015.

Pobočka Ládví Městské knihovny v Praze se 17. srpna 2015 znovu otevřela po rekonstrukci spojené s proměnou interiéru knihovny.


Diskuze ke článku "POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2