NEUŠLO NÁM

Oborové bibliografie

Ústav pro českou literaturu AV ČR (ÚČL) uspořádal ve dnech 18.–20. října 2016 pod ne zcela přesnou hlavičkou Týden s Českou literární bibliografií prezentaci oborových bibliografií, které se hojně zúčastnila knihovnická veřejnost – jak na straně přednášejících, tak na straně posluchačů. Výsledky své bibliografické činnosti zde totiž prezentovaly většinou knihovny nejen z oblasti literárně-vědné, zahrnující rovněž literární samizdat, ale i z různých oblastí umění, přírodních věd, zemědělství a potravinářství, pedagogiky, archeologie, historie a dalších věd, včetně Knihovny AV ČR.

Řadou příspěvků se vinuly shodné problémy, se kterými se bibliografové museli a stále musejí vypořádávat: převod starých lístkových kartoték do digitální formy, přechod na nový software, někde redukce pracovních úvazků, jinde jejich posílení, mnohde se už dařící propojení bibliografie s plnými texty.

Výsledky semináře budou publikovány ve sborníku v rámci nově založené edice ÚČL Bibliographica (od roku 2016). Ti, kdo se do zcela zaplněného sálu nemohli dostavit, mohou shlédnout na webu ÚČL videozáznam akce (www.ucl.cas.cz).

–JaC–


Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2