POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM

POZNÁMKY DO DIÁŘE

V Klubovně Městské knihovny v Praze (Ústřední knihovna na Mariánském nám. 1) se 5. dubna 2016 uskuteční seminář Digitalizací k ochraně kulturního dědictví aneb co jsme pro to udělali v paměťových institucích v České republice. Témata, kterými se seminář bude zabývat, jsou: co je cílem digitalizace a jak se k ní stavíme v ČR, co vše potřebuji znát před vlastní digitalizací, jakým způsobem se digitalizace financuje, co a proč je potřeba digitalizovat (knihy, fotografie, mapy, zvukové a jiné dokumenty), co s digitalizovanými daty (archivace a zpřístupnění dat) a prezentace výsledků – kde je hledat. Registrace je možná na e-mailové adrese registrace@omniumos.cz.
Další informace viz http://omniumos.cz/dokumenty/pozvanka_digi_2d_vi_201602111708562.pdf.

Konference Současnost literatury pro děti a mládež na téma Podoby příběhů v současné literatuře pro dospívající a mladé dospělé se uskuteční 7. a 8. dubna 2016 ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci. Program bude k dispozici na webu knihovny http://www.kvkli.cz/.

Městská knihovna Havířov pořádá ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou Ostrava ve dnech 11.–12. dubna 2016 odborný seminář pro ředitele a vedoucí pracovníky knihoven Jak dobře řídit knihovnu. Seminář je zaměřen na návratnost investic v knihovnách, mezilidské vztahy a řešení konfliktů na pracovišti a také na pracovně-právní vztahy. Tématem bude i pracovní právo v praxi knihoven, fungování příspěvkových organizací, granty, nové trendy v mimoškolním vzdělávání a návod, jak vybudovat kvalitní knihovnický tým. Více informací naleznou zájemci na stránce http://jak-ridit-Knihovnu.webnode.cz/program/.

NEUŠLO NÁM

Uzávěrka přihlášek pro odborné návštěvníky veletrhu Svět knihy 2016 je 31. 3. 2016. Registrace napomáhá k navázání vzájemných odborných a obchodních kontaktů mezi návštěvníky a vystavovateli veletrhu. Je určena pracovníkům s rozhodovací pravomocí a zvýhodňuje jejich účast na akci. Veletrh je doporučováno navštívit ve čtvrtek 12. 5. 2016, což je den určený zejména pro odbornou veřejnost, včetně organizovaných doprovodných programů.


Diskuze ke článku "POZNÁMKY DO DIÁŘE – NEUŠLO NÁM"

Zatím nebyly vloženy žádné příspěvky. Diskutovat může pouze přihlášený uživatel.

Vyhledávání

Přihlášení

Jméno
Heslo
  • Pokud ještě nemáte své přihlašovací jméno a heslo, a jste předplatitelem tištěné verze Čtenáře, zaregistrujte se.
  • Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, co mám dělat? Více informací.

Aktuální číslo

foto_tydne
Středočeský kraj

Copyright © 2007 - Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2