Hlavní obsah stránky

Ota Pavel – známý i neznámý

Fotogalerie Ota Pavel - známý i neznámý / výstava - portrét

Kdy: 20. 6. 2019 od 9:00 - 24. 9. 2019 do 12:49

Kde: Malá galerie a půjčovna 1. patro

Co: výstava

Výstava o životě díle spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla, který prožil své dětství v Buštěhradě na Kladensku

Autorská výstava Mgr. Ivony Kasalické je doplněna fotografiemi, materiály a předměty ze sbírek Buštěhradského muzea Oty Pavla. Součástí výstavy jsou i vítězné práce ze soutěže na téma Ota Pavel pro výtvarníky od 6 do 26 let s podtématy Portrét Oty Pavla, Ilustrace k jeho knize či povídce, Vnitřní svět Oty Pavla - sport, ryby, voda a Buštěhrad a Ota Pavel. Doplněno knihami Oty Pavla z fondů SVK v Kladně. Výstava vznikla ve spolupráci se Spolkem Buštěhrad sobě.

Vernisáž výstavy proběhla 19. 6. 2019 v 17:30 ve velké studovně. Na programu vernisáže byla projekce 4 filmů FAMU na téma Ota Pavel a předání ocenění vítězům výtvarné soutěže. Vernisáže se zúčastnilo přes 70 hostů, včetně dětských vítězů výtvarné soutěže s doprovodem - z Buštěhradu, Kladna, Prahy, Strakonic, Plzně a dokonce až z Rožnova pod Radhoštěm! Vzácnými hosty byla i rodina známého spisovatele.

V průběhu výstavy se uskuteční 3 komentované prohlídky s autorkou: 4. 7., 1. 8. a 19. 9. 2019, vždy od 16 hodin.

Výstava je putovní, po jejím skončení v prostorách SVK v Kladně bude možné si ji vypůjčit (bez předmětů ze sbírek Buštěhradského muzea Oty Pavla).

Prodlouženo do 24. 9. 2019.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu Židovští autoři Středočeského kraje.