Hlavní obsah stránky

Výstava obrazů Olgy Sarköziové

Fotogalerie Výstava Olgy Sarkoziové celá - portrét

Kdy: 26. 9. 2019 od 9:00 - 22. 10. 2019 do 18:00

Kde: Malá galerie a půjčovna 1. patro

Co: výstava

Zveme vás ke zhlédnutí výstavy neslyšící výtvarnice a herečky

Olga Sarkőziová se narodila 9. dubna 1968 v Benešově. V Zahradě, poskytovateli sociálních služeb, žije od roku 1997 a  Zahrada se stala jejím domovem.  Někteří lidé dostanou do vínku talent, který nevyužijí. Olina talentů dostala celou řadu a k tomu bohužel také celou řadu handicapů, které jí ztížily dorozumívání s okolím a také orientaci v něm. Kromě zrakového postižení je i hluchoněmá. Navíc měla start do života ztížený tím, že její rodina o ní nejevila zájem. 

Olga však přesto své talenty rozvíjela a dokázala je naplno využít. 

Výtvarný talent zúročuje vytvářením kreseb, které již získaly významná ocenění. Svými obrazy vyjadřuje své nálady a pocity, které někdy řeknou více než vyslovená věta.  Obdiv budí její odvaha a harmonie při volbě barev a témat.  Většinou jsou plné veselých teplých barev a vyzařuje z nich optimismus, jindy odráží i smutek a nepohodu, tak jak to život přináší. Malování je pro ni relaxací i velkým koníčkem a věnuje mu každou volnou chvíli.

"Jsme velmi rádi, že Olinu můžeme v rozvíjení jejího talentu podporovat. Také pro nás je velkou odměnou uznání jejího výtvarného nadání.", říká Bc. Eva Bartošová, ředitelka Zahrady.

Nebylo by však úplné Olgu představit jen jako výtvarnici. Je i velmi dobrou herečkou a tanečnicí. Toto své nadání uplatňuje v divadelním souboru Taška Kladno, kde patří mezi hlavní opory týmu. Žádný divák nevěří, když zhlédne Oliny taneční vystoupení, že tančila žena se sluchovým postižením. Od roku 2011 ztvárnila několik divadelních rolí v souboru Taška Kladno a podílela se na natáčení všech třech oceněných snímků z mezinárodního filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival. Živý film, Věci v pohybu a Čert a Káča. Za svůj herecký výkon byla několikrát nominována na jednu z hlavních cen tohoto festivalu.

Paní ředitelka dodává: "To, že Olina může své obrazy prezentovat na samostatné výstavě ve Středočeské knihovně Kladno je pro ní velkou odměnou a uznáním. Je to doklad o tom, že pokud člověk chce, dokáže i na první pohled nepřekonatelné překážky zdolat.

A nám nezbývá, než s ní souhlasit a pozvat vás k návštěvě naší knihovny a zhlédnutí výstavy Olgy Sarkőziové.